Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szczegóły ogłoszenia

Report Abuse

cube-2704234__480

Kostka w ogrodzie – wypróbuj wykorzystanie

Wiosna to dobry czas, by zabierać się powoli do prac na działkach oraz w ogródkach, także tych koło domu. Wszystko rodzi się do życia oraz należy postarać się uporządkować to co zostało po długiej w tym roku zimie. W ogródkach zostało zapewne jeszcze wiele liści, jakie trzeba by było zgrabić oraz sprzątnąć.

Należałoby też zająć się tworzeniem grządek na ten rok. Należałoby to robić z finezją i ułożonym uprzednio planem, żeby stworzona przez nas działka oraz ogród wyglądały po prostu ładnie. Lepiej nie zabierać się za zbyt ciekawe ułożenie, ponieważ może sprawić nam to dużo kłopotu, jednakże jeśli mamy trochę za niemało czasu i za dużo pomysłów, i taka koncepcja nie jest zła. Z początku maja pogoda prawdopodobnie będzie dobra, więc najodpowiedniej zabierać się za to już teraz - szczególnie za formowanie grządek.

Jedynie jak to zrobić, kiedy nieraz zwyczajnie brak pomysłów i czasu, żeby za każdym razem oczyścić ścieżki, na jakich tak szybko rosną chwasty (udręka działkowca)? Najlepszym pomysłem jest ułożenie na nich kostki brukowej, a jest jej wiele rodzajów, odcieni i można wybrać wiele finezyjnych koncepcji. Kostka brukowa daje wiele możliwości, co potwierdza kamień ogrodowy Łódź. Dzięki użyciu wielu kolorów takiej kostki można wyłożyć na ścieżkach i wjeździe dla auta niesamowite wzory, które pomogą naszemu ogrodowi wyglądać ściśle mówiąc fantastycznie.

W jaki sposób się jednak zabrać za układanie takiej kostki, jeżeli nie jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie? Mimo wszystko to nie jest jakoś szczególnie skomplikowane. Na początku należy wyprofilować teren, żeby był on w miarę równy. W następnej kolejności wypada wyrównać powierzchnię, na której ułożymy kostki brukowe. Powinna to być warstwa nośna - mieszanina piasku oraz żwiru o grubości ok. 10-50 cm, jaka sprawi, iż woda nie wsiąknie w przestrzeni pomiędzy kostkami i zagwarantuje nie zapadanie się poszczególnych elementów.
Tworząc kostkę nie należy ściśle jej do siebie przyciskać, aby wolno było chociaż wyrównać linie bruku podczas jej układania. Po ułożeniu kostki należy obsypać ją grubo piaskiem, by ten mógł wejść w szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami oraz szczelnie je wypełnić powodując nieprzesuwanie się ich.

Lokalizacja

Autor

Atki

Member since 4 lata ago
  • ogloszenia@czarnistaniaki.pl
View Profile